دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ , 22 July 2024

تاریخ انتشار : ۰۲ تیر ۹۱
ساعت انتشار : ۳:۵۷ ب.ظ
چاپ مطلب

کنکور دکترای تخصصی یا دوی ماراتن سرکاری!

نویسنده : محمد رحمتی

شاید این روزها خبرهایی از رسانه های گروهی در مورد عدم دعوت به مصاحبه بسیاری از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری شنیده باشید. مهمترین خبر داغی که داغ بزرگ و غیرقابل جبرانی بر دل آینده سازان متخصص علمی کشور گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال،   شاید این روزها خبرهایی از رسانه های گروهی در مورد عدم دعوت به مصاحبه بسیاری از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری شنیده باشید. مهمترین خبر داغی که داغ بزرگ و غیرقابل جبرانی بر دل آینده سازان متخصص علمی کشور گذاشته است.

تمام داوطلبان تحصیلات عالی نسبت به شفاف نبودن نحوه ی پذیرش و راهیابی به دکتری تخصصی (PhD) اعتراض خود را به سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کردند اما راه به جایی نرسید. بنده یکی از داوطلبانی هستم که در یکی از رشته ها، از بین ۱۵ نفر مجاز به انتخاب رشته، رتبه ۱۱ را در سهمیه آزاد کسب کردم؛ اما پس از انتخاب رشته در نهایت تعجب دیدم که دعوت به مصاحبه نشدم. پس از بررسی وب سایت دانشگاه مورد نظر خود، مشاهده نمودم که علاوه بر ۱۰ نفر داوطلب سهمیه آزاد و چندین نفر سهمیه غیرآزاد دعوت شده به مصاحبه، ۶ نفر برگزیده ی علمی نیز در رشته ی خودم به مصاحبه دعوت شده اند! چگونه ممکن است چنین برنامه ریزی هدفمندی بدون اطلاع رسانی جامع و شفاف صورت گرفته باشد؟؟!! چرا تاکنون رئیس سازمان سنجش و یا معاون وزیر علوم که اعلام کرده بود ۳ برابر ظرفیت به مصاحبه دعوت شده اند، در مورد این قضیه هیچ حرفی به میان نیاورده است؟؟!! اصلا چرا سرورالدین (رییس سازمان سنجش) تو این شرایط از ریاست سازمان سنجش استعفا داد؟؟!! تا کی باید به این راحتی و حتی راحت تر از این حق تعداد زیادی پایمال شود و هیچ کس پاسخگو و حق ستان نشود؟؟

انتهای پیام/

محمد رحمتی


ویژه ها