دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ , 01 June 2020
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردین ۹۴
ساعت انتشار : ۴:۴۱ ق.ظ
چاپ مطلب

بازدید ۱۷ هزار گردشگر از ایستگاه صنایع دستی ماسال

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماسال گفت: ۱۷ هزار گردشگر از هفت ایستگاه صنایع دستی ماسال بازدید کردند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماسال گفت: ۱۷ هزار گردشگر از هفت ایستگاه صنایع دستی ماسال بازدید کردند.

به گزارش ماسال نیوز؛ محمود الخاص‌پور، رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماسال در گفت‌وگو با شبستان در ماسال اظهار کرد: از یکم فروردین تاکنون بالغ بر ۱۷ هزار گردشگر از هفت ایستگاه صنایع دستی ماسال بازدید به عمل آورده‌اند.

وی افزود: مرکز شهر ماسال، ابتدای جاده نور، روستای گنذر، دو ایستگاه در روستای شالما، فروشگاه فروش سفال جنب سپاه ماسال و در روستای گنذر، ایستگاه‌های صنایع دستی ماسال در ایام نوروز بودند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماسال با بیان اینکه بازدیدکنندگان از این هفت ایستگاه ۲۵۰ میلیون ریال خرید کرده‌اند، گفت: به منظور معرفی هنرهای بومی محلی ماسال به گردشگران نوروزی و نیز رونق اقتصادی فعالان این عرصه، غرفه‌های صنایع دستی و تولیدات محلی در این شهرستان برپا شده است.

الخاص‌پور با اشاره به اینکه آثار بومی، محلی و تاریخی هر شهر یک فرصت اقتصادی محسوب می‌شوند، تصریح کرد: باید آثار ارزشمند را حفظ و احیا کرده و آن را به یک فرصت خدمت‌دهی برای مردم تبدیل کنیم تا از آن بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی بیش از ۱۰ هزار گردشگر و مسافر نوروزی از باغ پرندگان ماسال بازدید کردند، خاطرنشان کرد: این باغ یکی از زیباترین و در نوع خود کم نظیرترین مجموعه‌های نگهداری پرندگان است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماسال اظهار کرد: این نهاد تمام تلاش خود را برای جذب هر چه بیشتر گردشگر به این شهرستان انجام داده است.

انتهای پیام/

 


تست
تست