دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ , 22 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۹۱
ساعت انتشار : ۷:۰۲ ب.ظ
چاپ مطلب

انتقاد محمود شكري از نحوه توزيع كودشيميايي كشاورزي

ماسال نيوز: نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی از نحوه توزیع کود شیمیایی کشاورزی در تالش انتقاد کرد و خرید انفرادی کود را از دغدغه های کشاورزان نامید.

ماسال نيوز: نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی از نحوه توزیع کود شیمیایی کشاورزی در تالش انتقاد کرد و خرید انفرادی کود را از دغدغه های کشاورزان نامید.

ماسال نيوز محمود شكري نماينده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شوراي اسلامي

به گزارش پايگاه خبري و تحليلي ماسال به نقل از فارس، محمود شکری در جلسه بررسی وضعیت تامین و توزیع کود کشاورزی این شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری تالش گفت: سه ماه تا آغاز کار کشاورزی فرصت است اما مردم به خاطر سال گذشته نگران هستند زیرا یک سوم مردم نتوانستند کود بگیرند و دغدغه مردم در هر روستا و بخش نحوه توزیع و خرید انفرادی کود است.


وی با بیان مطالبات مردم در دیدارهای عمومی، خرید انفرادی را از دغدغه های کشاورزان دانست و گفت: دلیل این امر مشکل نقدینگی شرکت ها بود و امسال شرکت خدمات کود را نقدی معامله کرد و بر خلاف سال های قبل که تامین کود به صورت اقساطی بود این مشکلات مطرح شد.
شکری با بیان اینکه کشاورزان گلایه دارند که تعاونی ها پول را از ما نقد می گیرند و تامین می کنند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که کشاورزان در شرکت ها سهام و پول نقد دارند.


وی با اشاره به بخشنامه مدیریت جهاد کشاورزی استان مبنی بر پرداخت تسهیلات به تعاونی های بدون نقدینگی اذعان کرد: تعاونی های روستایی تالش قادر به اخذ تسهیلات نشده اند و مسئولیت عدم توزیع به موقع و تامین نشدن نقدینگی با رئیس جهاد کشاورزی است.
نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال، از توزیع به موقع کود در بخش های مرکزی و اسالم اعلام رضایت مندی کرد و برطرف شدن مشکلات کود در بخش های حویق و کرکانرود در اسرع وقت را مورد تاکید قرار داد.


جابر تجارتی رئیس جهاد کشاورزی تالش نیز در جلسه مذکور اظهار کرد: از ۴ هزار و ۶۸۰ تن سهمیه کود کشاورزی در سال ۹۱، ۲ هزار و ۷۲ تن خریداری و ۵۰ درصد آن توزیع شد.

 

تاريخ انتشار دوشنبه يازدهم دي ماه هزار و سيصد نود و يك


ویژه ها