دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ , 22 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۹۱
ساعت انتشار : ۱۲:۳۶ ب.ظ
چاپ مطلب

همایش عفاف و حجاب در ماسال برگزار شد

همایش عفاف و حجاب خانواده های کمیته امداد شهرستان های غرب گیلان با حضور احمد باشقلي قائم مقام كميته امداد امام خميني (ره) استان گيلان در ماسال برگزار شد

همایش عفاف و حجاب خانواده های کمیته امداد شهرستان های غرب گیلان با حضور احمد باشقلي قائم مقام كميته امداد امام خميني (ره) استان گيلان در ماسال برگزار شد

به گزارش پايگاه خبري و تحليلي ماسال به نقل از ايرنا، باشقلي در اين مراسم اظهار داشت: یکی از کارهایی که در دین اسلام به آن بسیار توصیه شده؛ صیانت از نهاد خانواده است که عفاف و حجاب نیز در این مسیر است.

وی با اشاره به ۱۷ دی ماه روز توطئه استعماری کشف حجاب افزود: برخی فکر می کردند می توانند عفاف را از جامعه مسلمان بگیرند، در حالیکه امروز در جمهوری اسلامی به عنوان روز پاسداشت عفاف و حجاب و احیای ارزش ها نام گرفته است.

باشلقی با تاکید بر نقش تربیتی بانوان خانواده امداد به عنوان یک الگو بیان کرد: آسیب شناسی و رفع فقر فرهنگی ابتدا باید از خانواده کمیته امداد آغاز شود تا در نهایت آثارش را در همه خدمات این نهاد مشاهده کنیم.

وی با تاکید بر تاثیر صیانت از نهاد خانواده در جامعه افزود: تاثیرگذاری تربیتی و شکوفایی استعدادها از سنین نوجوانی آغاز می شود و یکی از مواردی که در این سنین مهم است، نهادینه کردن عفاف و حجاب در فرد است.

قائم مقام کمیته امداد گیلان تشکیل جلسات کاربردی و شورای فرهنگی را برای بانوان ضروری دانست و اضافه کرد: استفاده از نظرات بانوان خانواده امداد موجب می شود تا خدمات این نهاد به بانوان بی سرپرست، با کیفیت بهتری ارائه شود.

وی با اشاره به بانوان تحت پوشش خدمات کمیته امداد استان افزود: در ابتدا رفع مشکلات روحی و روانی این عزیزان مهم است تا سپس به مشکلات اقتصادی و معیشتی پرداخته شود و در این زمینه کار فرهنگی یکی از چهار فرآیند اصلی کمیته امداد در کنار تامین شغل، ازدواج و مسکن است.

باشلقی احیای امر به معروف و نهی از منکر را مقدمه رفع فقر فرهنگی دانست و افزود: این فریضه الهی را باید از قلب خانواده ها شروع کنیم تا آرامش و آسایش واقعی از خانواده به جامعه منتقل شود و آثارش ملموس باشد.

در پایان این نشست از بانوان برگزیده در مسابقه تفسیر سوره مبارکه نور و مقاله نویسی تقدیر شد.

همایش آموزشی عفاف و حجاب غرب گیلان با همت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ماسال و با شرکت بانوان کمیته امداد شهرستان های ماسال، صومعه سرا، فومن ، شفت و رضوانشهر برگزار شد.

 

تاريخ انتشار دوشنبه ۱۸ دي ماه ۱۳۹۱


ویژه ها